Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

RYBÁŘSTVÍ HULÍNsnimek-010.jpg
                  I
ng. Antonín Pálka

Firma Rybářství Hulín vznikla v roce 1992 pronájmem rybníků v oblasti Kroměřížska, Prostějovska, Přerovska a Zlínska, které jsou převážně majetkem společnosti Rybářství Přerov a.s. V současné době hospodaří Rybářství Hulín na ploše 272 ha rybníků. Součástí jsou i sádky v Chropyni s kapacitou 200 tun zasádkovaných ryb.


Hlavní výrobní jednotkou je soustava rybníků o výměře 220 ha, tzv. Záhlinické rybníky,ležící na levém břehu Moravy,na okraji města Hulína.Soustava je významným přírodním parkem s výskytem mnoha druhů vzácných vodních ptáků.    

Tyto rybníky,původně vybudované ve 14. století posléze rozšířil v letech 1547-1573 olomoucký biskup Jan Dubravius.    V 18. století byly vysušeny a převedeny na pastviny,obnovilo je až v letech 1953 -1982 Statní Rybářství Přerov.

snimek-006.jpg

 Hlavní činností firmy,kterou vlastní pan Antonín Pálka, je chov ryb a  to především kapra. Dalšími druhy ryb jsou amur, tolstolobik, lín, karas, cejn a dravé  ryby - štika,sumec, candát.

 Převážná část produkce se uplatňuje na trhu na Zlínsku Přerovsku Prostějovsku a  Olomoucku a to především v době Vánoc.Část produkce slouží k zarybnění  sportovních vod  po celé Moravě a západním Slovensku.
 

 Vedlejší činností firmy je také chov vodní drůbeže - hus, kachen a líhnutí káčat  kachny divoké.

 Záhlinické rybníky jsou také známé možností sportovního rybolovu a krásné  podívané na práci rybářů při podzimních výlovech.